123154, МОСКВА, УЛ. ГЕНЕРАЛА БЕРЗАРИНА, Д.15, К.1(НАПРОТИВ) ТЕЛЕФОН ХРАМА: 8-499-408-08-40

Житие

Великомученик Феодор Тирон

Память 17 февраля по ст. стилю (2 марта по н.с. или 1 марта, если приходится високосный год) и в субботу первой седмицы Великого Поста
ib2088

Житие вмч. Феодора Тирона в изложении свт. Димитрия Ростовского

Краткое житие вмч. Феодора Тирона

Тропарь великомученика Феодора Тирона

глас 2

Велия веры исправления,/ во источнице пламене, яко на воде упокоения,/ святый мученик Феодор радовашеся:/ огнем бо всесожжегся,/ яко хлеб сладкий Троице принесеся.// Того молитвами, Христе Боже, спаси души наша.

Кондак великомученика Феодора Тирона

глас 8

Веру Христову, яко щит, внутрь приим в сердце твоем,/ противныя силы попрал еси, многострадальче,/ и венцем Небесным венчался еси вечно, Феодоре,// яко непобедимый

Великомученик Димитрий Солунский

Память 26 октября по ст. стилю (08 ноября по н. с.)
solunsky 1

Житие вмч. Димитрия Солунского в изложении свт. Димитрия Ростовского

Краткое житие вмч. Димитрия Солунского

Тропарь великомученика Димитрия Солунского

глас 3

Велика обрете в бедах тя поборника вселенная, страстотерпче,/ языки побеждающа./ Якоже убо Лиеву низложил еси гордыню,/ и на подвиг дерзновенна сотворив Нестора,/ тако, святе Димитрие,/ Христу Богу молися// даровати нам велию милость.

Кондак великомученика Димитрия Солунского

глас 2

Кровей твоих струями, Димитрие,/ Церковь Бог обагри,/ давый тебе крепость непобедимую/ и соблюдая град твой невредим,// того бо еси утверждение.

You have no rights to post comments